-
ثانیه
-
دقیقه
-
ساعت
-
روز
آموزش کامل کار با لایو اینستاگرام + نکات

آموزش کامل کار با لایو اینستاگرام + نکات

اینستاگرام با میلیون‌ها کاربر روزانه، یکی از برنامه‌های اجتماعی مجازی و پرطرفدار است که به صورت رایگان در اختیار همگان قرار دارد.

امروزه این اپلیکیشن بیشتر محلی برای تبلیغ فعالیت‌ها و خدمات و برندسازی است و هر کاربری می‌تواند با توجه به نیاز خود و با انجام فعالیت‌های صحیح، از آن بهره‌مند شود و به موفقیتی که مدنظر دارد برسد.

یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین قسمت‌های اینستاگرام، لایو اینستاگرام است.در لایو اینستاگرام، شما می‌توانید به صورت زنده با فالوورها یا دیگر کاربران صحبت کنید یا با توجه به نوع فعالیت‌تان با یک همکار یا دوست، لایو دو نفره در اینستاگرام برگزار کنید و لحظات خاص خود را با فالوورهای‌تان در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

بنابراین نوع فعالیت شما در اینستاگرام، نحوه استفاده‌تان از این قابلیت را مشخص می‌کند.

مثلاٌ اگر خودتان دارای کسب ‌و ‌کاری هستید، ویدئوهای زنده یکی از بهترین‌ گزینه‌ها برای معرفی محصولات جدیدتان و در پی آن، جذب مشتری و فالوور اینستاگرام است یا بسته به نوع کارتان، می‌توانید از پشت‌صحنه فعالیت‌های‌تان لایو خود را به نمایش بگذارید.

برای این منظور، بهتر است با تنظیمات و قابلیت‌های برنامه محبوب اینستاگرام آشنا باشیم تا بتوانیم به بهترین شکل از آن استفاده کنیم.

 

از تکنیک‌های لایو برای افزایش بازدید و فالوور اینستاگرام استفاده کنید.

شما می‌توانید ارتباطی موثرتر با فالوورها، افزایش فروش کالا یا خدمات‌تان و حتی افزایش فالوور اینستاگرام را با لایو اینستاگرام به عنوان یک کانال ارتباطی فوق‌العاده تجربه کنید.

پخش زنده یا لایو در اینستاگرام کاملا متفاوت از استوری عمل می‌کند؛ محتوای استوری اینستاگرام از پیش آماده شده ولی شما در لایو ارتباطی مستقیم، واقعی و کاملا موثر با کاربران و فالوورهای خود برقرار می‌کنید.

لایو اینستاگرام ابزار قدرتمندی‌ است چرا که بر اساس تحقیقات به عمل آمده، جذابیت بیشتری نسبت به استوری، پست و آی.جی.تی.وی را به خود اختصاص داده است. البته که لایو اینستاگرام را می‌توانید به صورت IGTV نیز ذخیره کنید.

یک اتفاق بسیار جالب و جذاب در زمانی که در اینستاگرام شروع به لایو گرفتن می‌کنید، این است که فالوورهای شما، پیامی به صورت نوتیفیکیشن دریافت می‌کنند. بنابراین با داشتن یک برنامه منظم و مدون، می‌توانید حضور قدرت‌مند خود را در اینستاگرام به نمایش بگذارید.

کاربران و فالوورهای شما در لایو اینستاگرام این امکان را دارند تا سوالات و نظرهای خود را در لحظه برای شما بفرستند و این نمایان‌گر قابلیت تعاملی اپلیکیشن اینستاگرام است که آن را نسبت به سایر برنامه‌های مجازی اجتماعی برجسته و خاص‌تر می‌سازد.

همچنین ذخیره شدن لایو اینستاگرام در قسمت استوری‌ها تا 24 ساعت و تبلیغ آن قبل و بعد از برگزاری لایو، در دیگر شبکه‌های اجتماعی از راه‌هایی است که افزایش بازدید لایو اینستاگرام و در نتیجه، افزایش فالوور اینستاگرام شما را سبب می‌شود به گونه‌ای که گویا شما با برگزاری لایو‌های مرتب و برنامه‌ریزی شده، قادر به خرید فالوور اینستاگرام به صورت رایگان هستید.

ناگفته نماند که برخی از امکاناتی که اینستاگرام برای قسمت پخش زنده خود قرار داده، می‌تواند جذابیت لایوهای شما را چندین برابر افزایش دهد بنابراین برای این‌که بتوانید از این ابزار قدرت‌مند بیشترین بهره را ببرید، باید با تکنیک‌ها و تنظیمات لایو اینستاگرام آشنا باشید.

 

تنظیمات لایو در اینستاگرام

ابزار لایو در اینستاگرام به قدری ساده است که استفاده از آن نیاز به توضیح ندارد. با این حال، تنظیمات لایو اینستاگرام و تکنیک‌هایی که با این تنظیمات می‌توانند شما را در افزایش فالوور اینستاگرام همراهی کنند، برای شما تشریح می‌کنیم:

 

تنظیمات اولیه

معمولا کاربران اینستاگرام بدون توجه به تنظیمات اولیه لایو، اقدام به لایو گرفتن می‌کنند اما تنظیماتی برای شروع این کار در اینستاگرام وجود دارد که شاید دانستن آن برای شما خالی از لطف نباشد.

پس برای آغاز انجام تنظیمات لایو اینستاگرام با کلیک روی عکس پروفایل و انتخاب گزینه لایو کار را شروع می‌کنیم:

قبل از این‌که به گرفتن لایو اقدام کنیم، با کلیک روی مهره تنظیمات گزینه‌های مختلفی برای شما به نمایش درمی‌آید.

      

 

* Hide story from

ممکن است نخواهید برخی از فالوور اینستاگرام شما لایوتان را تماشا کنند. اینجا می‌توانید این افراد را مشخص کنید. برای این‌کار تنها باید روی سمت جست‌وجو رفته و نام کاربری این افراد را وارد و آنها را علامت‌گذاری کنید.

 

 * Close Friends

در این قسمت می‌توانید برخی از فالوورهای‌تان در اینستاگرام را به صورت یک گروه مجزا مشخص کنید و لایو‌تان را فقط برای آنها به نمایش بگذارید.

 

* Allow Message Replies

این بخش برای کاربران اینستاگرامی که شما را فالو کرده‌اند می‌تواند در ارسال پیام در قسمت دایرکت، محدودیت ایجاد کند.

 

* Saving

در تنظیمات این بخش روش‌های مختلف برای ذخیره‌کردن استوری‌ها و لایوهای اینستاگرام شما وجود دارد. شما می‌توانید لایو یا استوری خود را در گالری گوشی یا آرشیو اینستاگرام ذخیره کنید.

 

* Sharing

اگر گزینه Allow Resharing to Stories در این بخش فعال باشد، فالوور اینستاگرام شما می‌تواند استوری یا لایو شما را با دیگران به صورت استوری به اشتراگ بگذارد. بنابراین به منظور افزایش بازدید لایو اینستاگرام و در نتیجه افزایش فالوور اینستاگرام، بهتر است این گزینه را فعال نگه‌دارید.

گزینه Allow Sharing نیز به کاربران اجازه می‌دهد که لایو و استوری اینستاگرام شما را به صورت پیام برای فالوورهای خود ارسال کنند.

این تنظیمات اولیه برای آغاز یک لایو در اینستاگرام است. اما مسائل دیگری نیز در زمان لایو اینستاگرام وجود دارد که از دغدغه‌های کاربران و علاقه‌مندان به این حوزه است. یکی از این مسائل کامنت‌هایی است که کاربران در هنگام لایو ارسال می‌کنند. برخی از این کامنت‌ها حاوی حرف‌ها و کلماتی است که شاید شما دوست نداشته‌ باشید آنها را سایر فالوورهای‌تان یا کسانی که لایو شما را تماشا می‌کنند ببینند.

یکی از تکنیک‌هایی که اینستاگرام برای لایو قرار داده و استقبال بی‌نظیری از سوی کاربران را با خود به همراه داشته، تکنیک فیلترینگ کامنت‌های کاربران در اینستاگرام است که در بخش بعدی آن را توضیح می‌دهیم:

 

فیلترکردن کامنت‌های توهین‌آمیز

اینستاگرام آپشن جدیدی را برای کاربران قرار داده تا بتوانند مشکل کامنت‌های توهین‌آمیز را رفع کنند. با طی مراحل زیر، می‌توانید کامنت‌های لایو اینستاگرام را فیلتر کنید:

 

در قسمت تنظیمات اینستاگرام، گزینه Privacy و سپس قسمت Comment  را باز کنید.

در این بخش شما می‌توانید تمامی نظرات و کامنت‌های لایو یا پست‌های اینستاگرام را کنترل کنید.

 

در قسمت Filter دو گزینه Hide Offensive Comments و Manual Filter را فعال کنید

حالا قسمتی برای شما نمایش داده می‌شود که به صورت خاکستری عبارت “Word separated by commas” را نمایش می‌دهد و شما می‌توانید کلمه‌ها یا جمله‌هایی که نمی‌خواهید در لایو‌ اینستاگرام‌تان نوشته شود را در این قسمت بنویسید. اگر تعداد این کلمه‌ها یا عبارات بیش از یکی است، آنها را با ویرگول یا کاما از هم جدا کنید.

 

مراحل شروع یک لایو قدرت‌مند و معرفی بخش‌های مختلف آن

اکنون با داشتن موضوع و موقعیت مناسب، گوشی موبایل خود را بردارید و برای برگزاری یک لایو قدرت‌مند و پربازدید در اینستاگرام و با هدف افزایش فالوور اینستاگرام آماده شوید.

 

1-انتخاب حالت لایو در اینستاگرام

برای شروع، باید اپلیکیشن اینستاگرام را روی موبایل خود اجرا کنید، با کلیک روی دوربین استوری‌ها حالت لایو را انتخاب کنید.

جالب است بدانید زمانی که حالت استوری اینستاگرام را به حالت لایو اینستاگرام تغییر می‌دهید، تعدادی از فالوورهای اینستاگرام‌تان را که آنلاین هستند، می‌توانید مشاهده کنید. به عبارت دیگر، تعدادی از فالوور اینستاگرام  شما برای حضور در لایوتان آنلاین هستند و شما می‌توانید کار را آغاز کنید.

 

2-اعلان اینستاگرام برای آغاز لایو

با اطمینان از سرعت و کیفیت مناسب اینترنت و کلیک روی آیکون لایو، پخش زنده اینستاگرام شما آغاز می‌شود. در این زمان که شروع به گرفتن لایو می‌کنید، برای تمام فالوورهای شما در اینستاگرام، اعلانی از سوی این اپلیکیشن ارسال می‌شود به آنها می‌گوید که فالوور اینستاگرام ‌شان درحال برگزاری لایو است.

بنابراین شایسته است که دقایق ابتدایی را به گونه‌ای بگذرانید و صبر کنید تا تعداد فالوورهای اینستاگرام‌تان که به لایو شما می‌پیوندند و در این پخش زنده همراهی‌تان می‌کنند، بیشتر شود.

 

3-یک لایو جذاب در اینستاگرام ارائه دهید

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته‌ شد، پخش زنده یا همان لایو در اینستاگرام یکی از بهترین راه‌های ارتباط مستقیم، شفاف و البته موثر با فالوورها است و بر خلاف استوری اینستاگرام و بخشIGTV، محتوای لایو اینستاگرام شما از قبل آماده نشده و شما در یک پخش زنده و کاملا واقعی در اینستاگرام با کاربران خود ارتباط برقرار می‌کنید.

الان لایو شما آغاز شده و فالوورهای اینستاگرام‌تان در حال مشاهده این پخش زنده هستند. ولی خوب می‌دانید که امروزه کاربران در اینستاگرام بسیار حساس هستند و با کوچکترین مساله‌ای از لایو شما بیرون می‌روند بنابراین باید تا آنجا که می‌توانید بکوشید تا لایوتان برای فالوور اینستاگرام جذاب‌تر باشد.

در زیر به چند نکته برای افزایش جذابیت لایو برای فالوور اینستاگرام  اشاره می‌کنیم و شما می‌توانید با رعایت این‌ نکات در افزایش فالوور اینستاگرام  نیز قوی‌تر عمل کنید:

 

 

یک: پرسش و پاسخ

 چالش پرسش و پاسخ با فالوور اینستاگرام ، همواره از تکنیک‌های جذاب به ویژه در لایو اینستاگرام بوده است. هرچند که فالوورها در بخش comment در قسمت پایین لایو می‌توانند سوال، نظر، پیشنهاد یا انتقاد خود را بیان و ارسال کنند اما استفاده از تکنیک و روشی برای پرسش و پاسخ به جذابیت لایو شما برای فالوور اینستاگرام می‌افزاید.

در این روش شما از بین سوالات و مطالبی که می‌خواهید در خصوص آنها صحبت کنید و به آنها پاسخ دهید، قسمتی را در روی صفحه لایو اینستاگرام در حالت بزرگ شده و در یک کادر مشخص به فالوور اینستاگرام نشان می‌دهید.

این کار به فالوورهای اینستاگرام‌تان نشان می‌دهد که اکنون این سوال یا موضوع، مبحث شما را شکل می‌دهد.

پس برای ایجاد پرسش و پاسخ در لایو اینستاگرام تنها کافی‌ست روی آیکون ویژه آن، که در تصویر بالا مشخص شده است، کلیک کنید.

 

دو: برقراری ارتباط با سایر کاربران حاضر در لایو

علامت موشک‌مانند در پایین لایو اینستاگرام، از دیگر علائمی است که در صفحه لایو برای فالوور اینستاگرام  نمایان می‌شود. این ابزار، از ترفندهای لایو اینستاگرام است که به وسیله این علامت و با کلیک روی آن، فالوور اینستاگرام  شما می‌توانید با سایر کاربرانی که در لایو اینستاگرام شما حاضر هستند، در قسمت دایرکت، ارتباط برقرار کند.

 

سه: برگزاری لایو همزمان (لایو اینستاگرام دو نفره)

قابلیتی که در آپدیت‌های سال 2019 به اپلیکیشن اینستاگرام افزوده شد و یکی از تکنیک‌های لایو اینستاگرام به شمار می‌رود و بر جذابیت آن می‌افزاید؛ امکان لایو همزمان با یک فرد دیگر در اینستاگرام است.

آیکونی که اینستاگرام برای آن در نظر گرفته، در قسمت شکلک است. به عبارت دیگر، در صورتی که فردی به شما درخواست دهد که به عنوان نفر دوم در لایو شما حضور یابد، می‌توانید با کلیک روی این آیتم، لایو اینستاگرام خود را دو نفره کنید.

*

نکته مهم در ایجاد و برگزاری لایو‌های دو نفره، این است که ایجاد لایو اینستاگرام با افرادی که فالوور بیشتری در مقایسه با تعداد فالوور اینستاگرام  شما دارند، از کارآمدترین ترفندها و از بهترین روش‌ها برای افزایش بازدید لایو اینستاگرام و در نتیجه افزایش فالوور اینستاگرام  به شمار می‌رود.

 

چهار: فیلترهای زیبایی

نماد دیگری نیز در پایین صفحه لایو اینستاگرام قرار دارد که به شما در استفاده از فیلترهایی که برای زیبایی و جذابیت بیشتر استوری قابلیت دارند، کمک می‌کند. با توجه به نوع پخش زنده اینستاگرامی خود از این فیلترها استفاده کنید.

 

پنج: پین کردن یک کامنت یا موضوع در لایو اینستاگرام

از دیگر قابلیت‌های لایو اینستاگرام برای بخش کامنت‌ها پین کردن یک کامنت یا موضوع در لایو اینستاگرام است. بدین ترتیب، شما می‌توانید یک کامنت را در پایین صفحه لایو و بالای فیلد کامنت پین کنید یا بچسبانید.

از مزایای این قابلیت در لایو اینستاگرام این است که می‌توانید از بین کامنت‌های ارسال شده از فالوورهای اینستاگرام‌تان، بهترین کامنت را انتخاب و آن را پین کنید یا این‌که می‌توانید موضوع مورد بحث لایو اینستاگرام یا سوالی که آن را پاسخ می‌دهید در بخش کامنت نوشته و آن را پین کنید.

این ترفند در لایو اینستاگرام باعث بهبود تجربه کاربری پیج شما و برجسته شدن شما در بین فالوورهای اینستاگرام می‌شود.

 

4-پایان دادن به لایو اینستاگرام

در این مرحله می‌خواهیم پخش زنده اینستاگرام را به پایان برسانیم. در این زمان شما با کلیک روی علامت «ضرب‌در» در بالای صفحه لایو اینستاگرام صفحه زیر را مشاهده می‌کنید.

 

 

زمانی که روی این علامت کلیک کنید؛ سه گزینه زیر به شما نمایش داده می‌شود:

 

 

Share to IGTV:

انتخاب این گزینه، لایو شما را در قسمت IGTV پیج‌ اینستاگرام‌تان، ذخیره می‌کند و سایر فالوورهای اینستاگرام شما در صورتی که بخواهند دوباره این لایو را مشاهده کنند یا اگر موفق به دیدن آن نشدند، می‌توانند با مراجعه به بخش  IGTV اینستاگرام شما این ویدئو را ببینند.

 

Download Video:

این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که ویدیوی لایو اینستاگرام خود را برای خود دانلود و در گالری موبایل‌تان ذخیره کنید.

 

Discard Media:

اگر قصد ندارید ویدیوی پخش زنده اینستاگرام خود را ذخیره کنید و می‌خواهید به طور کلی این لایو را حذف کنید، بهتر است از این گزینه استفاده کنید.

 

آموزش لایو اینستاگرام را در همین‌جا به پایان می‌رسانیم و امیدواریم این مطالب و رعایت آنها شما را به نتیجه دلخواه‌تان از لایو در افزایش فالوور اینستاگرام و افزایش بازدید لایو اینستاگرام نزدیک‌تر کند. اما باید بدانید که ترفندهای بسیاری برای جذاب‌تر شدن لایو‌های شما در نگاه فالوور اینستاگرام وجود دارد.

در مقاله دیگری از این ترفندها به منظور افزایش فالوور اینستاگرام و نیز افزایش بازدید لایو در اینستاگرام برای شما خواهیم گفت.

 

تمام سوالات مربوط به این مطلب در بخش کامنت ها طی کمتر از 24 ساعت توسط کارشناسان فالووریاب پاسخ داده می شود!

ارسال دیدگاه

دیدگاه ها(۲۶)

 • سمیه
  سمیه پاسخ

  من امروز نمیتونم لایو بزارم همش ارور میده نمیفهمم چیه

  • فالووریاب
   فالووریاب

   از سرعت اینترنت و خاموش بودن فیلترشکن مطمئن شوید

 • منیره
  منیره پاسخ

  من لایو گذاشتم یسری نتونستن بیان، حالا چجوری میشه دوباره ببین؟

  • فالووریاب
   فالووریاب

   میتوانید بعد از لایو آن را در پیجتان سیو و ذخیره کنید

 • مهران
  مهران پاسخ

  اگر پیجم ریپورت بشه میتونم لایو بزارم؟

  • فالووریاب
   فالووریاب

   بستگی دارد لایوتان بلاک شده باشد یا نه

 • بیتا
  بیتا پاسخ

  ایول بالاخره تونستم لایو بزارم همش برام ارور میداد

 • روح الله
  روح الله پاسخ

  دوس ندارم رو لایوم فحش بزارن چیکار باید بکنیم؟

  • فالووریاب
   فالووریاب

   وارد بخش فیلترشوید و عبارات نامناسب را در آنجا وارد کنید

افتخارات وب سایت فالووریاب

یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران - فالووریاب
یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران
سال ۱۳۹۷
برنده به انتخاب مردم
تبلیغات و بازاریابی آنلاین
دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران - فالووریاب
دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران
سال ۱۳۹۸
برنده به انتخاب مردم
تبلیغات و بازاریابی آنلاین
چهاردهمین جشنواره وب و موبایل ایران - فالووریاب
چهاردهمین جشنواره وب و موبایل ایران
سال ۱۴۰۰
برنده به انتخاب مردم
تبلیغات و بازاریابی آنلاین

اپلیکیشن فالووریاب

اپلیکیشن فالووریاب، تمامی امکانات فالووریاب برای استفاده و خرید فالوور اینستاگرام واقعی و فعال و هدفمند را در اختیار شما قرار می‌دهد. دانلود اپلیکیشن فالووریاب

معرفی فالووریاب

فالووریاب، ارائه دهنده خدمات مختلف خرید فالوور اینستاگرام ایرانی، خرید فالوور اینستاگرام واقعی و هدفمند و فعال است. با خرید فالوور اینستاگرام واقعی از فالووریاب، فالوور واقعی و فعال و هدفمند جذب کنید: فالووریاب با فعالیت تعاملی و پیوسته در پیج اینستاگرام، از اهداف تعیین شده توسط شما فالوور اینستاگرام جذب می‌کند و فالوورهای پیج به طور هدفمند و واقعی افزایش می‌یابند.

مجوزهای فالووریاب

مجوز خرید فالوور انجمن صنفی فالووریاب گواهی خرید فالوور جشنواره وب فالووریاب فالوور واقعی مجوز فالووریاب اس اس ال