فالووریاب برنده جشنواره وب و موبایل ۹۷ و ۹۸
-
ثانیه
-
دقیقه
-
ساعت
-
روز
چند ترفند برای جذاب کردن استوری‌های اینستاگرام (قسمت اول)

چند ترفند برای جذاب کردن استوری‌های اینستاگرام (قسمت اول)

زمانی که ویژگی استوری در اینستاگرام وجود نداشت، شاید کمتر کسی تصورش را می‌کرد که روزی پست‌های تایملاین در این شبکه اجتماعی به حاشیه بروند. اما چه بخواهیم و چه نخواهیم، این روزها استوری‌های اینستاگرام نقش مهمی در این اپلیکیشن بازی می‌کنند و با قابلیت‌هایی که طی چند ماه اخیر به آن‌ها اضافه شده، روز به روز به محبوبیت آن‌ها اضافه می‌شود.

استوری گذاشتن، کاری است که همه توانایی انجامش را دارند. اما «چگونه استوری گذاشتن» و ارائه محتوای جذاب برای مخاطب، موضوعی است که بهانه نوشتن مقاله پیش رویتان شد. در ادامه ضمن معرفی قابلیت‌های خوب استوری و کاربردهای هر کدام، ترفندهایی را مطرح می‌کنیم که می‌توانند استوری‌های پروفایل شما را به کانون جذب مخاطب تبدیل کنند.

  1. استوری‌هایتان را به یک مجله تصویری تبدیل کنید

احتمالا برایتان پیش آمده که بخواهید ده‌ها استوری را پشت سر هم پست کنید و مطمئن باشید که همگی خوانده می‌شوند. برای این کار، ما قالب مجله تصویری را به شما توصیه می‌کنیم. بدین صورت که استوری‌هایتان فقط حاوی عکس نباشند؛ بلکه داستان جذابی را روایت کنند که مخاطبان تا انتها با آن همراه شوند.

این که چطور داستان سرایی کنید، به هنر خودتان بستگی دارد. سعی کنید بین هر عکس یا ویدیویی که می‌گذارید، متنی بنویسید که استوری قبلی را به استوری‌های بعدی متصل کند. در همین راه، از استیکرهای تعاملی مثل سؤال و نظرسنجی و اسلایدرها هم نهایت بهره را ببرید و بسته به حجم واکنش‌های دریافتی استوری‌های بعدی را کمتر یا بیشتر کنید.

  1. متن‌های رنگین کمانی بنویسید

این ترفند استوری را شاید خیلی‌ها ندانند. برای نوشتن متن‌های رنگارنگ، صفحه استوری را باز کرده و ابزار Text را برگزینید. بعد از نوشتن متن، انگشت‌تان را روی آن نگه داشته و گزینه Select All را بزنید که تمام متن انتخاب شود.

حالا در حالی که متن انتخاب شده، یکی از انگشتان‌تان را روی نوار رنگ‌های پایین صفحه قرار داده و نگه دارید تا اسلایدر طیف رنگی ظاهر شود. سپس در حالی که با یکی از انگشت‌هایتان متن را نگه داشته‌اید، با همان انگشت به سمت راست یا چپ حرکت کنید و همزمان با انگشت دیگر روی اسلایدر طیف رنگی هم همین کار را انجام بدهید. در این صورت می‌بینید که با پیشروی در متن، رنگ هر کلمه هم تغییر می‌کند! توجه داشته باشید که این کار به کمی تمرین نیاز دارد تا در آن حرفه‌ای شوید.

  1. به نوشته‌ها افکت سایه اضافه کنید

دوست دارید متن‌هایتان کمی برجسته‌تر باشند؟ با این ترفند استوری ساده به آن‌ها سایه اضافه کنید. برای این کار روی آیکن Aa در صفحه استوری اشاره کرده و متن‌تان را بنویسید. حالا همین کار را دوباره تکرار کنید، البته این بار با یک رنگ متفاوت.

حالا دو نوشته را طوری روی هم بگذارید که یکی از دیگری کمی فاصله گرفته باشد. حالا یک متن زیبای برجسته و سایه‌دار خواهید داشت!

  1. پس زمینه شفاف بسازید

بازی با کلمات دیگر بس است. حالا وقت آن رسیده که با عکس پس‌زمینه بازی کنید.

برای ساخت یک پس‌زمینه شفاف، اول از همه باید یک پس‌زمینه تک رنگ بسازید. برای این کار یک عکس تصادفی انتخاب کرده و روی پس‌زمینه بنشانید، سپس ابزار ماژیک (قلمی که نوک آن کمی شیب دارد) را از گوشه صفحه انتخاب کرده و رنگی برایش در نظر بگیرید. در مرحله بعدی، انگشت‌تان را به مدت 3 ثانیه روی نقطه‌ای از صفحه نگه دارید تا صفحه از رنگ انتخابی شما کاملا پر شود.

در این صورت می‌بینید که صفحه کاملا از رنگ پر نشده و اندکی شفافیت دارد و می‌توانید پشت آن را ببینید.

منبع: دیجیاتو

اینستاگرام , افزایش فالوور اینستاگرام , افزایش فالوور , خرید فالوور , خرید فالوور اینستاگرام , آموزش اینستاگرام , استوری اینستاگرام , فالوور اینستاگرام , فالوور , استوری

مطالب مرتبط

پر بازدید ترین ها

ارسال دیدگاه

افتخارات وب سایت فالووریاب

یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران - فالووریاب
یازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران
برنده به انتخاب مردم
تبلیغات و بازاریابی آنلاین
دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران - فالووریاب
دوازدهمین جشنواره وب و موبایل ایران
برنده به انتخاب مردم
تبلیغات و بازاریابی آنلاین

اپلیکیشن افزایش فالوور فالووریاب

اپلیکیشن افزایش فالوور اینستاگرام واقعی و هدفمند فالووریاب، تمامی امکانات فالووریاب برای خرید و افزایش فالوور را در اختیار شما قرار می‌دهد. دانلود اپلیکیشن فالووریاب

معرفی فالووریاب

فالووریاب، ربات اینستاگرام هوشمند افزایش فالوور اینستاگرام واقعی و هدفمند و فعال است. با خرید فالوور اینستاگرام از فالووریاب، فالوور واقعی و هدفمند جذب کنید. با خرید فالوور اینستاگرام واقعی، فالووریاب با فعالیت تعاملی و پیوسته در پیج اینستاگرام، از اهداف تعیین شده توسط شما فالوور اینستاگرام جذب می‌کند و فالوورهای پیج به طور هدفمند و واقعی افزایش می‌یابند.